لاک سفید کننده دندان

سوال

با سلام و احترام خدمت شما
میخواستم بپرسم که لاک سفید کننده دندان به چه صورت عمل میکنه و آیا درجه روشنی که برای دندون ها حاصل میکنه به اندازه بلیچینگ یا ونیر کامپوزیت هست؟؟ و اینکه این ماده عوارض خاصی هم داره؟ شما استفاده از اون رو توصیه میکنید آقای دکتر؟

حل شده 0
زیبایی لمینیت ، ونیر ، بلیچینگ S.MUSAVI 3 سال 4 پاسخ ها 69098 بازدید کاربر ممتاز 1

درباره S.MUSAVIکاربر ممتاز

۱۹۹۱.

بنده رو فالو بفرمایید

پاسخ ها ( ۴ )

 1. خیلیی ممنونم از راهنمایی جامع و کامل شما. تندرست و شاد باشید همیشه
  ??

 2. سلام
  ببینید در اصل چیزی به نام لاک دندون وجود نداره و اگر قرار باشه رنگی به دندون بچسبه ، به سرعت با بزاق و غذا خوردن شسته میشه و مسلماً خوردن هر رنگی ، زیان آور هم هست . پس اینی که میگن لاک دندون ، نباید با لاک ناخن اشتباه گرفت ! متاسفانه تا دلتون بخواد مطالب غلط و من درآوردی در این مورد توی اینترنت نوشته شده و ….
  اسم واقعی این محصولات ، Teeth whitening pen یا مداد سفید کننده دندون هست که توسط شرکتهای مختلفی ساخته میشه . حتی شرکتهای معتبری مثل Colgate هم این محصول رو تولید میکنه . حالا ببینیم این مدادها چی هستند و چکار میکنن ؟
  در اصل مدادی وجود نداره و رنگی هم نیست ! یک برس کوچیک هست که به یک مخزن ماژیک مانند متصله و ماده ای بنام کرباماید پراکساید یا هیدروژن پراکساید با درصد خیلی کمی داخل این ماژیک وجود داره . هر دوی این مواد دارای خاصیت رنگ بری هستند و از مینای دندون رد شده ، به عاج میرسن و میتونن کمی رنگ عاج رو که در حالت عادی زرد هست ، کمرنگ تر کنن . مینای دندون هم شفاف هست و معمولاً رنگ عاج زیر رو نشون میده . پس اگر عاج کمرنگ بشه ، دندون سفیدتر بنظر میرسه .
  کلاً به این روند میگن بلیچینگ یا سفید کردن . حالا میخواد با غلظت زیاد در دندانپزشکی باشه یا غلظت خیلی کم در منزل .
  عوارض استفاده از این مواد کمی حساسیت به سرما یا گرما هست که موقتی هست و برطرف میشه .
  البته باید بدونیم که نباید با این مدادها خودکشی کنیم دیگه و ۲ یا ۳ دفعه در هر ۶ ماه کفایت میکنه.
  حالا فرقی با بلیچینگ در دندانپزشکی داره ؟
  بین خودمون باشه . نه زیاد 😀

  ولی چیزی بنام لاک دندون وجود نداره و اگر هر جایی دیدید چیزی شبیه لاک ناخن به رنگ سفید وجود داره و دوست دارید بمالید روی دندوناتون ،بدونید رسما دارید به سمت آخرت شتاب میگیرید ! یکی دو بار شنیدم که در کانالهای ماهواره ای تبلیغ چنین چیزایی رو میکنن که مسلماً دیدن کانالهای ماهواره برای شما زیان آور هست چه برسه خرید محصولاتش ! 😀

  اینم یه عکس از قلمهای سفید کننده :
  قلم سفید کننده دندان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ